Laat uw contactgegevens achter, dan sturen we u onze whitepaper per e-mail toe.
Ik geef toestemming voor het verwerken van mijn persoonlijke gegevens om gepersonaliseerd marketingmateriaal te sturen in overeenstemming met de Privacybeleid. Door de inzending te bevestigen, gaat u akkoord met het ontvangen van marketingmateriaal
Bedankt.

Het formulier is succesvol verzonden.
Meer informatie vindt u in uw mailbox.

Innowise is een internationaal full-cycle softwareontwikkelingsbedrijf bedrijf opgericht in 2007. Wij zijn een team van 1600+ IT professionals die software ontwikkelen voor andere professionals wereldwijd.
Over ons
Innowise is een internationaal full-cycle softwareontwikkelingsbedrijf bedrijf opgericht in 2007. Wij zijn een team van 1600+ IT professionals die software ontwikkelen voor andere professionals wereldwijd.

Het verkennen van de voordelen van full-stack ontwikkeling met Flutter

In het derde kwartaal van 2022, had Android 3,55 miljoen apps beschikbaar op Google Play, terwijl Apple slechts 1,6 miljoen applicaties in de App Store had, die desalniettemin meer geld opleverde van meer solvabele gebruikers. In de snelle zakenwereld van vandaag hebben bedrijven te maken met zware concurrentie en zoeken ze voortdurend naar nieuwe manieren om het spel voor te blijven. Een van de strategieën die steeds populairder worden is platformonafhankelijke ontwikkeling. Door een enkele codebase te creëren die op meerdere platforms kan worden gebruikt, kunnen bedrijven de ontwikkelingstijd en -kosten beperken en tegelijkertijd zorgen voor een consistente gebruikerservaring via krachtige mobiele, web- en desktopoplossingen. Deze aanpak is vooral aantrekkelijk voor bedrijven die streven naar een snellere tiid-aan-markt, wat cruciaal is in het huidige concurrerende landschap. Door hun app op meerdere platforms tegelijk te lanceren, kunnen bedrijven een breder publiek bereiken en sneller inkomsten genereren. Gezien mobiele hybride kaders, meldt Statista dat 42% van de ontwikkelaars Flutter in 2021gebruikte en React Native aannam, wat nog steeds wordt beschouwd als een cruciale keuze voor projecten voor aangepaste ontwikkeling. Volgens de laatste gegevens van GitHubtelde de Flutter-gemeenschap meer dan 152.000 sterren en 25.000 + vorken die voortdurend bijdragen aan de kennisbasis.Met de introductie van de webondersteuning van Flutter in 2019 is de adoptie ervan aanzienlijk gegroeid, waardoor het in maart 2021 een commercieel redelijk en volwassen niveau heeft bereikt en ontwikkelaars lichtgewicht en responsieve SPA's en PWA's kunnen bouwen die zich gedragen als gewone websites. Voor desktopontwikkeling biedt Flutter uitstekende prestaties en hoogwaardige gebruikersinterfaces op zowel Windows- als macOS-platforms. Met Serverpod bijvoorbeeld, een open-source, schaalbare applicatieserver ontwikkeld in Dart, kunnen engineers optimaal profiteren van eenvoudige setup en configuratie, automatisch gegenereerde API, en nog veel meer.Full-stack ontwikkeling bestaat al een tijdje, en met de opkomst van Flutter is het nog waardevoller geworden. Flutter is een krachtige tool waarmee ontwikkelaars applicaties kunnen maken en ontwikkelen die draaien op mobiele, web- en desktopplatforms met één codebase. In dit artikel zullen we de voordelen van full-stack Flutter mobiele app ontwikkeling.
Het verkennen van de voordelen van full-stack ontwikkeling met Flutter

Zoals uitgelegd in het artikel, Flutter is een uitstekend hulpmiddel voor het ontwikkelen van innovatieve mobiele applicaties die bedrijven kunnen helpen gedijen door gebruik te maken van digitale technologieën.

Wat is Flutter?

Flutter is een zeer flexibel mobiel UI-framework dat Google heeft ontwikkeld en gelanceerd in mei 2017. Het is een open-source platform waarmee ontwikkelaars schaalbare, aanpasbare applicaties kunnen maken voor meerdere platforms, waaronder web, Android, iOS, Linux, macOS en Windows. Deze platformonafhankelijke functionaliteit helpt het ontwikkelingsproces te stroomlijnen en maakt applicaties van hoge kwaliteit mogelijk met een consistente gebruikerservaring op meerdere apparaten en platformen.

Een van de unieke kenmerken van Flutter is dat het is gebouwd op de programmeertaal Dart, die een uitgebreide set vooraf gebouwde widgets, tools en bibliotheken biedt die ontwikkelaars kunnen gebruiken om mooie en responsieve gebruikersinterfaces te bouwen. Flutter gebruikt ook een reactief programmeermodel, dat een snelle, soepele en efficiënte rendering van UI's mogelijk maakt.

Het Flutter framework omvat twee essentiële componenten: de SDK (Softwareontwikkelingskit) en een UI Library gebaseerd op widgets. De SDK is een bundel tools ontworpen om te helpen bij aangepaste app-ontwikkeling, inclusief hulpprogramma's om programmacode om te zetten in machine één, native voor iOS en Android. De UI-bibliotheek is gebaseerd op widgets, herbruikbare UI-componenten zoals knoppen, tekstinvoer, schuifregelaars, achtergronden en meer. Deze widgets kunnen worden aangepast aan specifieke ontwikkelingseisen en gemakkelijk worden hergebruikt in meerdere projecten.

De op widgets gebaseerde architectuur van Flutter biedt ontwikkelaars een zeer aanpasbaar en aanpasbaar framework dat gemakkelijk aan hun behoeften kan worden aangepast. Widgets in Flutter zijn hiërarchisch gestructureerd, wat betekent dat elke widget kan worden genest binnen een andere, en alle widgets worden samengesteld om de algemene gebruikersinterface te creëren. Deze aanpak biedt een hoge mate van flexibiliteit en maakt het gemakkelijk om complexe UI's te maken die gemakkelijk kunnen worden aangepast en bijgewerkt als dat nodig is.

Wat is Flutter

Wat is het primaire doel van Flutter?

Flutter is een krachtige open-source UI softwareontwikkelingskit gemaakt door Google. Het biedt ontwikkelaars een manier om goed presterende, visueel aantrekkelijke en natuurlijk gecompileerde toepassingen te maken voor meerdere platforms zoals Android, iOS, Linux, macOS, Windows, Google Fuchsia en het web met behulp van een enkele codebase. Dit betekent dat ontwikkelaars, in plaats van voor elk platform aparte applicaties te bouwen, één enkele applicatie kunnen maken die op meerdere platforms kan worden ingezet.

Het gebruik van één enkele codebase heeft ingrijpende gevolgen voor de ontwikkeling van mobiele apps. Ten eerste helpt het bedrijven om middelen te besparen, omdat ze niet hoeven te investeren in het bouwen en onderhouden van afzonderlijke applicaties voor elk platform. Dit betekent dat bedrijven een aanzienlijke hoeveelheid tijd, geld en moeite kunnen besparen die zij zouden hebben besteed aan het ontwikkelen, testen en implementeren van afzonderlijke applicaties.

Ten tweede helpt het bouwen van één applicatie voor meerdere platforms om ervoor te zorgen dat alle gebruikers dezelfde functionaliteit en ervaring hebben, ongeacht het platform dat ze gebruiken. Dit elimineert het probleem van verschillende versies van een applicatie met verschillende functionaliteit, wat kan leiden tot frustratie en verwarring bij de gebruiker.

Tot slot maken de platformoverschrijdende mogelijkheden van Flutter het makkelijker voor ontwikkelaars om applicaties te maken die consistent zijn op alle platforms. Dit betekent dat ontwikkelaars applicaties kunnen maken met een uniforme look en feel, waardoor het voor gebruikers makkelijker wordt om te navigeren en de applicatie te gebruiken.

Het vermogen van Flutter om platformonafhankelijke applicaties te maken vanuit een enkele codebase heeft de ontwikkeling van mobiele apps aanzienlijk beïnvloed. Het heeft het voor bedrijven eenvoudiger en kosteneffectiever gemaakt om hoogwaardige applicaties te maken die naadloos werken op meerdere platforms en zorgen voor een consistente en positieve gebruikerservaring.

Dart kant van Flutter

Om aan de uiteenlopende behoeften van gebruikers te voldoen, moeten moderne ontwikkelaars applicaties maken die op verschillende platforms kunnen draaien. Gelukkig kunnen ontwikkelaars met Flutter digitale oplossingen bouwen voor iOS, Android en het web met behulp van een enkele codebase. Bovendien vereenvoudigt dit robuuste hybride framework het ontwikkelingsproces en zorgt het voor een snellere ervaring voor software engineers, dankzij de volwaardige programmeertaal, Dart.

Het bouwen van een full-stack Flutter app kan problemen opleveren zoals trage compileer- en debug-cycli. Gelukkig kunnen ontwikkelaars met de hot reload-functie bijgewerkte Dart-broncode in lopende apps injecteren en UI's in minder dan een seconde opnieuw opbouwen, wat resulteert in onmiddellijke wijzigingen en vloeiende animaties. Dit maakt snelle productlanceringen en snellere ontwikkelingscycli mogelijk.

Bovendien is Dart een gemakkelijk te leren programmeertaal, vooral voor ontwikkelaars die al bekend zijn met Java, Swift, en JavaScript. Met zijn gestroomlijnde syntaxis en eenvoudige semantiek is het mogelijk om Dart snel te leren en in een mum van tijd full-stack Flutter-apps te bouwen.

Wat zijn de voordelen van Flutter mobiele ontwikkeling?

Google introduceerde Flutter als een manier om platformonafhankelijke programmeren te revolutioneren met zijn Dart taal, widget set en robuuste rendering engine. Deze innovatieve functies hebben brede steun en bewondering gekregen van duizenden ontwikkelaars.

Wat zijn de voordelen van Flutter app ontwikkeling

Snelle codering

Ontwikkelaars kunnen gebruik maken van de populaire hot-reload functie om direct codewijzigingen binnen de applicatie te bekijken. Zodra een bug wordt ontdekt tijdens het gebruik van een app, maakt Flutter onmiddellijke correctie mogelijk zonder opnieuw op te starten. De app kan sneller en efficiënter worden verbeterd door in enkele minuten te experimenteren met nieuwe functies. Bovendien bevordert het een snelle tijd-aan-markt door ervoor te zorgen dat iedereen op dezelfde pagina zit en kan reageren op veranderingen.

Snelle prestaties

Flutter-apps zijn ongelooflijk snel en bieden een naadloze scrollervaring dankzij de directe codecompilatie die prestatiebelemmerende bruggen elimineert. Bovendien zijn er geen onderbrekingen of vertragingen tijdens het gebruik van Flutter. Zelfs complexe animaties met rotaties, schalen en vervagen kunnen moeiteloos worden verwerkt door het robuuste framework.

Kosteneffectieve ontwikkeling

Flutter voor mobiele app-ontwikkeling biedt een aanzienlijk voordeel doordat code kan worden gedeeld tussen mobiele, web- en desktopoplossingen. Dit elimineert de noodzaak voor aparte teams die werken aan native iOS en Android apps en een apart team voor web en desktop projecten. Met Flutter kan één team werken aan het product voor alle drie de platforms, wat een betere samenwerking, kennisoverdracht en efficiënte implementatie van functies uit de backlog op alle platforms bevordert. Dit leidt tot meer gestroomlijnde vergaderingen en een betere projectimplementatie, waardoor de projectkosten dalen en een snelle tijd-aan-markt mogelijk wordt met vrijwel onmiddellijke inzichten in de haalbaarheid van de implementatie van features op specifieke platforms.

Dwingende UI

Flutter biedt een baanbrekende aanpak voor het snel creëren van gebruikersinterfaces met behulp van vooraf gebouwde widgets en een eigen grafische engine. Bij het ontwikkelen voor Android en iOS, Flutter full-stack ontwikkelaars hebben vaak moeite om een consistente look op beide platforms te bereiken vanwege hun verschillende ontwerptalen. Flutter lost dit probleem op door ontwerpgerichte widgets te leveren waarmee engineers gemakkelijk verbluffende UI's kunnen maken. Daarnaast biedt Flutter innovatieve API's, soepel scrollen en geavanceerde navigatiefuncties.

Inheemse kenmerken

Een ander groot voordeel van het gebruik van Flutter is de mogelijkheid om toegang te krijgen tot native functies. Functies als geolocatie en camera vereisen bijvoorbeeld het gebruik van native talen, en met Flutter kunnen ontwikkelaars Objective-C, Swift of Java gebruiken om toegang te krijgen tot ingebouwde plugins en geavanceerde OS-functies zoals GPS-coördinaten, verzamelen van sensorgegevens, afhandeling van toestemmingen, Bluetooth en meer.

Qua prestaties staan Flutter-apps op gelijke voet met native applicaties, waarbij tussenliggende codevoorstellingen worden overgeslagen en apps direct in machinecode worden gecompileerd.

Steun van de Gemeenschap

De Flutter app ontwikkelingsgemeenschap blijft bloeien en uitbreiden. Sinds de eerste release heeft Flutter meer dan 81.200 sterren verzameld op GitHub. Dankzij de gastvrije ontwikkelaarsgemeenschap delen zowel doorgewinterde professionals als beginners graag hun expertise en inzichten. Daarnaast organiseert Google talloze evenementen om zowel starters als gevestigde bedrijven te helpen de voordelen van Flutter te leren kennen om hun onderneming te laten groeien.

Innowise's Flutter expertise

Bij het kiezen van een partner voor softwareontwikkeling moeten klanten zich vergewissen van de betrouwbaarheid van de leverancier. Er is geen betere manier om dit te bereiken dan het bestuderen van relevante projecten die de specifieke deskundigheid van de sector laten zien. De volgende casestudy's illustreren hoe we Flutter hebben gebruikt voor mobiele ontwikkeling om zowel nieuwe startups als gevestigde bedrijven te helpen bij het vergroten van hun bedrijfswaarde en bloei.

App voor het opstellen van contracten

Innowise ontwikkelde een op Flutter gebaseerde mobiele applicatie die helpt de tijd te verminderen om contracten vanaf nul op te stellen, speciaal ontworpen voor de Duitse markt, waar het rechtssysteem bekend staat om zijn complexiteit. Bedrijven kunnen profiteren van talrijke sjablonen voor verschillende soorten contracten om tijd en geld te besparen bij het raadplegen van elk contract door advocaten en accountants. Gebruikers selecteren gewoon het gewenste type document en vullen de nodige gegevens in (bedrijfsnaam, contractbedrag, enz.). Bovendien worden de documenten opgeslagen in de geschiedenis, zodat ze later vanaf elk apparaat (smartphone/pc) kunnen worden geraadpleegd. Gebruikers krijgen dus een handige oplossing die het opstellen van documenten vergemakkelijkt en versnelt.

Taakbeheer app

Ons bedrijf heeft mobiele en webapplicaties gebouwd voor tasking, projectbeheer en het delen van gegevens. Met de oplossing kunnen werknemers efficiënt met elkaar communiceren: communiceren in gemeenschappelijke chats, taken en subtaken instellen, hun categorie bepalen (nieuw, voltooid, enz.) en de voltooiingstijd bijhouden. De gebruiker kan ook zijn kaart of IBAN aan de toepassing koppelen, betalingen bekijken en eerdere transacties bijhouden. Ons team voegde ook logica toe om een Next Cloud-server van derden te gebruiken, wat hielp met bestanden en een ingebouwde API-oplossing om snel en gemakkelijk bestanden te downloaden naar de smartphone van de gebruiker.

Geestelijke gezondheid app

Innowise ontwikkelde een op Flutter gebaseerde mobiele app die een persoon met een psychische stoornis helpt een manier te vinden om met het probleem om te gaan en de bijwerkingen te verzachten. De oplossing presenteert verschillende manieren om met psychische problemen en de negatieve gevolgen ervan om te gaan. De gebruiker krijgt verschillende materialen voorgeschoteld die de aandoening en de behandeling ervan beschrijven. Elke les bevat een link naar een video, een test of een oefening die de stof versterkt. Daarnaast bevat de app een lijst met hulplijnen voor alle landen. Uiteindelijk heeft ons team een aangepaste UX/UI-oplossing voor Android en iOS ontwikkeld en functies correct geconfigureerd (bijv. het doorsturen van nummers vanuit de applicatie naar het toetsenbord van de telefoon).

Conclusie

Zijn snelheid, prestaties en gebruiksgemak maken Flutter een ideale keuze voor de ontwikkeling van mobiele apps, vooral voor bedrijven die hun digitale oplossingen snel op de markt willen brengen.

Bij Innowise maken we met succes gebruik van de uitgebreide mogelijkheden van Flutter. We verdiepen ons in de projecten van de klanten en leveren ongeëvenaarde kwaliteit tot in het kleinste detail. Als gevolg van onze Flutter expertise hebben we met succes tientallen mobiele projecten van hoge complexiteit en omvang afgerond. Voor elk maatwerkproject selecteren we zorgvuldig geschikte kandidaten en stellen we uiteindelijk een team samen van software-evangelisten die zich inzetten voor codeperfectie, klantgerichtheid, zelfverbetering en bedrijfswaarde. Dus reken op Innowise om uw digitale reis naar het volgende niveau te brengen.

Bedankt voor de beoordeling!
Bedankt voor het commentaar!

Inhoudsopgave

Beoordeel dit artikel:

4/5

4.8/5 (45 beoordelingen)

Gerelateerde inhoud

Bracht ons een uitdaging?

  Voeg projectgegevens alsjeblieft, duur, technische stapel, IT-professionals nodig en andere relevante informatie toe
  Neem een spraakbericht over uw
  project op om het ons beter te helpen begrijpen
  Voeg indien nodig aanvullende documenten bij
  Bestand uploaden

  Je kunt maximaal 1 bestand van 2MB bijvoegen. Geldige bestanden: pdf, jpg, jpeg, png

  Wij wijzen u erop dat wanneer u op de verzendknop klikt, Innowise uw persoonsgegevens verwerkt in overeenstemming met ons Privacybeleid om u van de juiste informatie te voorzien.

  Wat gebeurt er nu?

  1

  Na ontvangst en verwerking van uw aanvraag, nemen wij binnenkort contact met u op om uw projectbehoeften in detail te beschrijven en een NDA te ondertekenen om de vertrouwelijkheid van informatie te garanderen.

  2

  Na het bestuderen van de vereisten, stellen onze analisten en ontwikkelaars een projectvoorstel met de omvang van de werkzaamheden, teamgrootte, tijd en kosten schattingen.

  3

  Wij regelen een ontmoeting met u om het aanbod te bespreken en tot een overeenkomst.

  4

  We tekenen een contract en beginnen zo snel mogelijk aan uw project te werken mogelijk.

  Bedankt.

  Uw bericht is verzonden.
  Wij verwerken uw aanvraag en nemen zo spoedig mogelijk contact met u op.

  Bedankt.

  Uw bericht is verzonden.
  Wij verwerken uw aanvraag en nemen zo spoedig mogelijk contact met u op.

  pijl