Ontmoet ons op de E-commerce Berlin Expo, 22 februari 2024.

Laat uw contactgegevens achter, dan sturen we u onze whitepaper per e-mail toe.
Ik geef toestemming voor het verwerken van mijn persoonlijke gegevens om gepersonaliseerd marketingmateriaal te sturen in overeenstemming met de Privacybeleid. Door de inzending te bevestigen, gaat u akkoord met het ontvangen van marketingmateriaal
Bedankt.

Het formulier is succesvol verzonden.
Meer informatie vindt u in uw mailbox.

Innowise is een internationaal full-cycle softwareontwikkelingsbedrijf bedrijf opgericht in 2007. Wij zijn een team van 1600+ IT professionals die software ontwikkelen voor andere professionals wereldwijd.
Over ons
Innowise is een internationaal full-cycle softwareontwikkelingsbedrijf bedrijf opgericht in 2007. Wij zijn een team van 1400+ IT professionals die software ontwikkelen voor andere professionals wereldwijd.

Je game upgraden: migreren naar de nieuwste .NET-versies

Volgens het onderzoek van Venturebeatis de overgrote meerderheid van de bedrijven (79%) van mening dat legacy applicaties de digitale transformatie-initiatieven van hun organisatie in de weg staan. 91% van de respondenten is het ermee eens of sterk mee eens dat applicatiemodernisatie een cruciale rol speelt in het aanpassingsvermogen van hun organisatie om snel veranderende bedrijfsomstandigheden te beheren. Een derde (33%) van de respondenten zegt dat een gebrek aan vaardigheden of expertise hun grootste uitdaging is, terwijl ongeveer een kwart worstelt met een gebrek aan budgetten en investeringen (26%) of verouderde processen en tools (25%).

Onderzoek uitgevoerd door Infosys geeft aan dat bedrijven actief bezig zijn met de race om hun systemen te moderniseren. Het onderzoek benadrukt dat in de komende twee jaar naar verwachting ongeveer 50% van het wereldwijde landschap van legacy-applicaties gemoderniseerd zal worden. Bovendien wordt een nog grotere transformatie verwacht: 70-90% van de verouderde applicaties zal naar verwachting binnen de komende vijf jaar worden gemoderniseerd.

Bij Innowise begrijpen we hoe belangrijk het is om voorop te blijven lopen in het steeds veranderende technologielandschap. Nu de supportperiode voor .NET 7 op 24 mei 2024 afloopt en die voor .NET 6 op 24 november 2024, wordt het voor bedrijven noodzakelijk om een migratie naar de nieuwe versies van .NET te overwegen. In dit artikel verkennen we de voordelen van een .NET-migratie, zodat bedrijven weloverwogen beslissingen kunnen nemen en hun digitale infrastructuur robuust en toekomstbestendig blijft.

Waarom zouden bedrijven hun technische producten upgraden naar de nieuwste softwareversies?

Volgens een Wereldwijd onderzoek van McKinsey van de leidinggevenden hebben bedrijven de digitalisering van hun interacties met klanten en de toeleveringsketen en hun interne operaties met drie tot vier jaar versneld. Dit heeft hen geholpen om concurrerend te blijven in de nieuwe zakelijke en economische omgeving door veranderingen onmiddellijk door te voeren. Beveiliging is een andere versneller voor digitale transformatie, omdat het updaten van software kan voorkomen dat cybercriminelen toegang krijgen tot gevoelige bedrijfsgegevens.

migreren naar .NET

Prestaties en efficiëntie

Nieuwere softwaretalen worden vaak geleverd met prestatieverbeteringen en geoptimaliseerde functies. Ze zijn ontworpen om efficiënter te zijn, waardoor code sneller kan worden uitgevoerd en bronnen beter worden benut. Migreren naar de nieuwste taalversies kan de prestaties van technische producten aanzienlijk verbeteren, wat leidt tot betere gebruikerservaringen en een hogere productiviteit.

Verbeteringen van de beveiliging

Naarmate de technologie zich ontwikkelt, nemen ook de beveiligingsrisico's toe. Updates van softwaretalen bevatten vaak beveiligingspatches en verbeteringen om kwetsbaarheden aan te pakken die in eerdere versies zijn ontdekt. Migratie naar de nieuwste taalversies zorgt ervoor dat de technische producten van bedrijven over de meest recente beveiligingsfuncties beschikken, waardoor het risico op datalekken, cyberaanvallen en andere beveiligingsincidenten tot een minimum wordt beperkt.

Compatibiliteit en interoperabiliteit

Softwaretalen evolueren voortdurend, waarbij nieuwe versies vaak nieuwe functies en syntaxwijzigingen introduceren. Door te migreren naar de nieuwste versies kunnen bedrijven zorgen voor compatibiliteit met andere softwarecomponenten, bibliotheken en frameworks, waardoor naadloze integratie met tools en systemen van derden mogelijk wordt en samenwerking en interoperabiliteit tussen verschillende technologieën wordt vergemakkelijkt.

Toegang tot nieuwe functionaliteit

Taalupdates introduceren vaak nieuwe functionaliteit en bibliotheken die de mogelijkheden van technische producten kunnen verbeteren. Door te migreren kunnen bedrijven deze nieuwe functies gebruiken om te innoveren, bestaande functionaliteiten te verbeteren en geavanceerde toepassingen te ontwikkelen. Door up-to-date te blijven met de nieuwste softwaretalen kunnen bedrijven concurrerend blijven en voldoen aan de veranderende verwachtingen van klanten.

Gemeenschapssteun en hulpbronnen

Populaire softwaretalen hebben grote en levendige gemeenschappen van ontwikkelaars. Migreren naar de nieuwste taalversies zorgt voor toegang tot een breder scala aan community-ondersteuning, tutorials, codevoorbeelden en documentatie. Dit kan enorm waardevol zijn voor het oplossen van problemen, het opdoen van kennis en het versnellen van ontwikkelingstijden. Bedrijven kunnen gebruik maken van de collectieve expertise van de community om uitdagingen te overwinnen en continue verbeteringen te stimuleren die aanzienlijke voordelen opleveren.

Onderhoudbaarheid op lange termijn

Het gebruik van verouderde softwaretalen kan resulteren in verouderde codebases die na verloop van tijd moeilijk te onderhouden en te verbeteren zijn. Naarmate de technologie voortschrijdt, kunnen ontwikkelaars die bekwaam zijn in oudere talen schaars worden, waardoor het moeilijker wordt om bekwame resources te vinden voor onderhoud en updates. Door te migreren naar de nieuwste taalversies kunnen bedrijven hun technische producten klaarmaken voor de toekomst, zodat ze onderhoudbaar blijven en kunnen worden aangepast aan snel veranderende bedrijfsbehoeften.

In het algemeen brengt het migreren van technische producten naar de nieuwste softwareversies veel voordelen met zich mee, zoals betere prestaties, verbeterde beveiliging, compatibiliteit met andere systemen, toegang tot nieuwe functionaliteit, ondersteuning door de gemeenschap en onderhoudbaarheid op de lange termijn. Het stelt bedrijven in staat om gebruik te maken van de nieuwste technologische ontwikkelingen, de concurrentie voor te blijven en de operationele uitmuntendheid te verbeteren.

Legacy-systemen vernieuwen: bedrijfspotentieel ontsluiten via softwaremodernisering

De term "legacysysteem" verwijst naar een systeem dat er niet in slaagt om de beoogde prestatiedoelen te halen, wat voornamelijk wordt bepaald door het onvermogen om operationele taken uit te voeren en niet zozeer door de leeftijd van het systeem. Zelfs een recent geïmplementeerde oplossing kan een legacy worden als deze slecht wordt uitgevoerd. Dergelijke systemen kunnen geen gelijke tred houden met uw bedrijfsdoelstellingen, wat resulteert in onderhoudsproblemen, ondermaatse gebruikerservaring, gebrek aan ondersteuning en inadequate verwerking van groeiende datavolumes. Deze problemen belemmeren de algehele prestaties van uw bedrijf. Dit is precies waar de modernisering van legacy software een essentiële stap voorwaarts wordt.

Naast ondermaatse prestaties kan het onderhouden van legacysystemen onbetaalbaar duur zijn. Als je nalaat om je legacy software te moderniseren, kan dit je budget uitputten als gevolg van verschillende kostenfactoren:

 • Onderhoud en ondersteuning. De onderhoudskosten van legacysystemen overstijgen vaak de initiële ontwikkelingskosten binnen vijf jaar na de implementatie van het systeem.
 • Integratie en naleving. Regelgeving wordt regelmatig bijgewerkt en als je er niet aan voldoet, kan dat leiden tot hoge boetes.
 • Beveiliging. Verouderde beveiligingsprotocollen vormen aanzienlijke risico's en zonder prioriteit te geven aan beveiligingsupdates, kunnen datalekken leiden tot aanzienlijke financiële verliezen.
 • Gemiste kansen. Een gebrek aan innovatie kan op lange termijn gevolgen hebben voor de winstgevendheid. Als je je niet aanpast aan veranderende marktnormen, klanteneisen, veiligheidsvoorschriften en kwaliteitscriteria, kan dat resulteren in gemiste zakelijke vooruitzichten.
 • Beperkte wendbaarheid en efficiëntie. Modernisering en automatisering kunnen de procesefficiëntie enorm verbeteren, vaak met een opmerkelijke toename van 50%.
 • Merkreputatie. Verouderde software die hapert, crasht of er onprofessioneel uitziet, kan je merkreputatie aanzienlijk schaden en trouwe klanten wegjagen.

U kunt de uitdagingen die gepaard gaan met het werken met verouderde systemen alleen maar vergroten door de modernisering van uw legacysoftware uit te stellen. Het aangaan van deze uitdagingen is cruciaal om het volledige potentieel van uw organisatie te ontsluiten en op de lange termijn succesvol te zijn.

Migreren van .NET 7 naar .NET 8 "

De kracht van .NET 8 ontketenen

.NET 6 en 7 zijn populaire en veelgebruikte softwareframeworks die door veel bedrijven worden gebruikt voor hun webapplicaties en softwareontwikkeling. Aangezien hun ondersteuning in 2024 afloopt, moeten bedrijven echter begrijpen waarom migreren van vorige .NET-versies naar 8 zou een topprioriteit moeten zijn. Dit is wat er nieuw is in .NET 8.

 1. Verbeterde prestaties: ontketen het volledige potentieel

Prestaties zijn een cruciaal aspect van elk softwareframework en .NET 8 blinkt uit op dit gebied. Met een groot aantal verbeteringen, optimalisaties en bugfixes biedt deze nieuwste versie een ongeëvenaarde boost in algemene prestaties. Door gebruik te maken van deze verbeteringen kunnen ontwikkelaars goed presterende toepassingen bouwen die een naadloze gebruikerservaring bieden.

 1. Introductie van C# 10: ontwikkelaars meer mogelijkheden geven

.NET 8 omarmt de kracht van de nieuwe C# 10-taal. Deze upgraden naar .NET 8 brengt een groot aantal verbeteringen met zich mee, waaronder een nieuwe syntaxis, verbeterde brongeneratoren en een reeks andere verbeteringen op taalniveau. Deze toevoegingen stellen ontwikkelaars in staat om schonere, beknoptere code te schrijven en tegelijkertijd de productiviteit en onderhoudbaarheid te verbeteren.

 1. Het potentieel van WebAssembly benutten: ongeëvenaarde prestaties

In het tijdperk van webtoepassingen spelen prestaties een cruciale rol. Met .NET 8 kunnen ontwikkelaars gebruikmaken van opmerkelijke prestatieverbeteringen voor WebAssembly, waardoor zeer performante webapps kunnen worden gecreëerd. Deze nieuwe efficiëntie vertaalt zich in snellere laadtijden, soepelere gebruikersinteracties en uiteindelijk een superieure gebruikerservaring.

 1. Intuïtieve API's: ontwikkelingstaken vereenvoudigen

.NET 8 introduceert een reeks nieuwe en intuïtieve API's die veelvoorkomende ontwikkelingstaken vereenvoudigen. Opvallende toevoegingen zijn System.Text.Json.Serialization.Metadata en System.Net.Http.Json, die respectievelijk het werken met JSON data en het afhandelen van HTTP requests verbeteren. Door deze essentiële taken te stroomlijnen, kunnen ontwikkelaars tijd besparen, de kwaliteit van de code verbeteren en projecten efficiënter opleveren zonder scope creep.

 1. Verrijkt bibliotheekecosysteem: mogelijkheden uitbreiden

.NET 8 wordt geleverd met een reeks nieuwe bibliotheken die het arsenaal van de ontwikkelaar uitbreiden. System.CommandLine en System.Runtime.TieredCompilation springen eruit en bieden ontwikkelaars krachtige tools om opdrachtregelinterfaces te stroomlijnen en runtime prestaties te optimaliseren. Deze toevoegingen maken het gemakkelijker om applicaties van hoge kwaliteit te maken die voldoen aan de meest veeleisende snelheids- en responsiviteitseisen.

 1. Gestroomlijnde verpakking: eenvoudiger aan te nemen, naadloze integratie

.NET 8 erkent het belang van een vlotte adoptie op verschillende platformen en introduceert belangrijke verbeteringen aan het packaging-systeem. NuGet pakketten zijn vereenvoudigd, waardoor een snellere installatie en naadloze ontdekking van bibliotheken en afhankelijkheden mogelijk is. Deze verbeteringen maken .NET 8 toegankelijker en gebruiksvriendelijker, zodat ontwikkelaars moeiteloos gebruik kunnen maken van de mogelijkheden op een groot aantal platformen en implementatiescenario's.

 1. Verbeterde Visual Studio-integratie: productiviteit ontketenen

Naadloze integratie met ontwikkelomgevingen is cruciaal voor de productiviteit van ontwikkelaars en .NET 8 biedt precies dat. Dankzij de verbeterde integratie met Visual Studio beschikken ontwikkelaars over een krachtige omgeving om .NET Core-projecten met gemak te creëren, debuggen en implementeren. Deze verbeterde workflow elimineert onnodige complexiteit, zodat ontwikkelaars zich kunnen concentreren op wat echt belangrijk is: het bouwen van uitzonderlijke toepassingen.

Casestudie: de synchronisatie van legacysystemen verbeteren

Op dit moment werkt ons team aan een project om legacy-systemen te integreren met een modern, op microservices gebaseerd systeem voor een van onze klanten. Om dit te bereiken, hebben we verschillende microservices gemaakt die verschillende functionaliteiten afhandelen, waaronder klassieke CRUD microservices, synchronisatie mappers en microservices voor onder andere zoeken en het maken van boekingen. In eerste instantie werden de meeste van deze microservices gebouwd met .NET Core 3.1, een LTS-versie (long-term support). We zijn nu echter al onze systemen aan het upgraden naar .NET 6, ook met een LTS-versie. 

Daarom ontwikkelden we een microservice die verantwoordelijk is voor het weergeven van informatie over boekingen voor geselecteerde locaties binnen een bepaalde periode op basis van bepaalde criteria, zoals het aantal deelnemers en de beschikbaarheid van extra activiteiten. Oorspronkelijk was deze service gebouwd met .NET Core 3.1. Na het upgraden naar .NET 6 en het bijwerken van alle NuGet-pakketten waar de service gebruik van maakte, zagen we echter een prestatieverhoging van 25% zonder enige wijziging aan de code van de service.

Het is tijd om te beginnen planning voor de .NET-migratie

Applicatiemodernisatie is geen plotselinge gebeurtenis, maar eerder een continue reis. Op dit pad neemt elke organisatie stapsgewijs stappen en kan verschillende technologieën implementeren, zoals cloud computing, mobiliteitsoplossingen, geavanceerde analyses en cyberbeveiliging. Legacy-modernisering volgt een iteratieve aanpak, waardoor organisaties hun IT-ecosysteem kunnen transformeren om te voldoen aan de huidige en toekomstige bedrijfsvereisten en tegelijkertijd een flexibele basis kunnen leggen voor toekomstige innovatie.

Met het einde van de supportperiode voor .NET 6 hebben bedrijven nu de kans om de toekomst van .NET-ontwikkeling te omarmen. Door te migreren naar de nieuwste versies kunnen organisaties profiteren van verbeterde functies, zorgen voor robuuste beveiligingsmaatregelen en hun digitale infrastructuur klaarmaken voor de toekomst. Bij Innowise bieden we uitgebreide .NET 8 migratiediensten om bedrijven te helpen met deze migratie. Ons team is toegewijd aan het leveren van .NET 8 migratieoplossingen voor bedrijvenHet stelt organisaties in staat om het potentieel van het .NET framework volledig te benutten en te gedijen in het steeds veranderende digitale landschap.

Bedankt voor de beoordeling!
Bedankt voor het commentaar!

Inhoudsopgave

Beoordeel dit artikel:

4/5

4.8/5 (45 beoordelingen)

Gerelateerde inhoud

Blog
Looker vs Power BI - Een revolutie in de industrie voor kleine afdekkingen
Blog
junior ontwikkelaars
Blog
Sprint tokenisatie
Blog
Kernloze hoes
Blog
Innowise juni overzicht mobiele app ontwikkeling
Blog
Grenzen doorbreken Innowise behoort tot Top 100 snelst groeiende bedrijven voor 2023
Blog
Innowise voor mobiele ontwikkelingen
Blog
Industrie 4.0
Blog
Top trends in software ontwikkeling
Blog
Waarom uw project waarschijnlijk zal mislukken zonder BA
Blog
Waarom IT-projecten mislukken
Blog
Softwareontwikkeling voor starters
Blog
Ontdekkingsfase in softwareontwikkeling
Blog
levenscyclus van softwareontwikkeling
Blog
De piramide beklimmen: hoe een performant softwareontwikkelteam te structureren
Blog
Beslissingsintelligentie
Blog
Kunstmatige intelligentie in de gezondheidszorg
Blog
De ultieme gids voor Apache luchtstroom
Blog
Google's Carbon-taal zou C++ kunnen vervangen
Blog
Blog
Blog
Blog
Blog
Blog

Bracht ons een uitdaging?

  Voeg projectgegevens alsjeblieft, duur, technische stapel, IT-professionals nodig en andere relevante informatie toe
  Neem een spraakbericht over uw
  project op om het ons beter te helpen begrijpen
  Voeg indien nodig aanvullende documenten bij
  Bestand uploaden

  Je kunt maximaal 1 bestand van 2MB bijvoegen. Geldige bestanden: pdf, jpg, jpeg, png

  Wij wijzen u erop dat wanneer u op de verzendknop klikt, Innowise uw persoonsgegevens verwerkt in overeenstemming met ons Privacybeleid om u van de juiste informatie te voorzien.

  Wat gebeurt er nu?

  1

  Na ontvangst en verwerking van uw aanvraag, nemen wij binnenkort contact met u op om uw projectbehoeften in detail te beschrijven en een NDA te ondertekenen om de vertrouwelijkheid van informatie te garanderen.

  2

  Na het bestuderen van de vereisten, stellen onze analisten en ontwikkelaars een projectvoorstel met de omvang van de werkzaamheden, teamgrootte, tijd en kosten schattingen.

  3

  Wij regelen een ontmoeting met u om het aanbod te bespreken en tot een overeenkomst.

  4

  We tekenen een contract en beginnen zo snel mogelijk aan uw project te werken mogelijk.

  Bedankt.

  Uw bericht is verzonden.
  Wij verwerken uw aanvraag en nemen zo spoedig mogelijk contact met u op.

  Deze website gebruikt cookies

  Wij gebruiken cookies om uw surfervaring te verbeteren, gepersonaliseerde advertenties of inhoud aan te bieden en het websiteverkeer te analyseren. Door op "Alles accepteren" te klikken, stemt u in met ons gebruik van cookies. Bekijk onze Privacybeleid.

  Bedankt.

  Uw bericht is verzonden.
  Wij verwerken uw aanvraag en nemen zo spoedig mogelijk contact met u op.

  pijl